Connect with us

FRAGMAN

Vatanım Sensin 13. bölüm fragmanı ekrana kilitleyecek!

Published

on

Vatanım Sensin 13. bölüm fragmanı ekrana kilitleyecek!

Vatanım Sensin 13. bölüm fragmanı yayınlandı. Vatanım Sensin yeni bölümü heyecan yine dorukta. Kanal D’nin reyting rekortmeni dizisi Vatanım Sensin yeni bölüm neler yaşanacak? Vatanım Sensin yeni bölüm detayları ve son bölüm özeti haberimizde.

Vatanım Sensin 13. yeni bölüm fragmanı diziseverleri heyecanlandırdı. Yeni bölümü merakla beklenilen Vatanım Sensin 26 Ocak 2017 Perşembe akşamına damga vurmaya hazırlanıyor. Vatanım Sensin son bölümde, Eşref’i vurmadığı takdirde öldürülecek olan Cevdet’in silahları bulmaktan başka çaresi kalmamıştı. silahları kaçırmaya çalışan Tevfik ise başına geleceklerden habersizdi. Peki bu heyecan dolu sahnelerin devamında yani yeni bölümde neler yaşanacak? Vatanım Sensin dizisinden detaylar internethaber.com’da.

VATANIM SENSİN 13. YENİ BÖLÜM FRAGMANI

Vatanım Sensin’in 13. bölümünde Cevdet silahların yerini öğrenmek için Tevfik’i rehin alıyor. Cevdet ve Tevfik arasındaki hesaplaşma, olayları iki tarafın da ummadığı yerlere çekiyor. İki eski dostun yüzleşmesinde çok sert diyaloglar yaşanıyor. Cevdet, Tevfik’in hain planlarını açığa çıkarma mücadelesindeyken; Azize ise Yıldız’ı sevmediği biriyle evlendirmeye çalışıyor.

Vatanım Sensin’in 13. yeni bölümünde Cevdet, silahların yerini öğrenebilecek mi? Tevfik’in bu durumdan kurtulmak için planı var mı? Azize doğru bildiği yanlışları yapmaya devam ederken kızı Yıldız’ın sevmediği biriyle evliliğine göz yumacak mı? Hilal ve Leon arasındaki iletişimin boyutu nereye gidecek? Cevdet, Tevfik’in ihanetini nasıl cezalandıracak? Eşref ve vatan müdafaacılar, kurtuluş mücadelesinde başarıya ulaşabilecekler mi?

VATANIM SENSİN 5. BÖLÜM ÖZETİ

Vatanım Sensin 5. Bölümde; Kendisini zor durumda hisseden Azize, Tevfik’ten yardım ister! Cevdet’in kendisini aldattığını zanneden Azize’nin bir kez daha dünyası başına yıkılır. Cevdet ise aslında silahların peşinde olduğunu açıklayamaz ve zaman kaybetmeden Eftelya’nın evinde bulduğu haritanın peşine düşer. Silahların izini yalnız sürmek zorunda olan Cevdet beklenmedik bir gelişme ile karşı karşıyadır; Vasili onu bu göreve Leon ile birlikte gönderir.

Cevdet görevi için şehri terk ederken; Azize ise; konakta kaldıkları sürece Hilal’in başına iş açacağını, Yıldız’ın Leon’a meyledeceğini anlayıp, daha fazla konakta kalmak istemez ve Tevfik’ten yardım ister.

Tevfik hem Cevdet’ten kurtulacağı için hem de Azize’yi geri kazanacağı için hayli keyiflidir. Ancak Eftelya’nın kendisinin Cevdet’e bir tuzak kurulduğunu fark ettiğini bilmiyordur.

VATANIM SENSİN KONUSU

Azize üç çocuğu ve kayınvalidesi ile zorlu bir mücadelenin içinde bulur kendini… Canından çok sevdiği kocasının yokluğuyla ve savaş yıllarının zorluklarıyla mücadele ederek yetiştirir çocuklarını.

1919 yılında, Yıldız güzeller güzeli, gözü yükseklerde bir genç kız, Hilal ise memleket sevdalısı mücadeleci bir genç kız olmuştur. Ali Kemal ise gönlündeki aşk acısıyla ve kendisine dair öğrendiği hazin sırla yaşamaya çalışan serseri bir mayın gibidir. Azize her birinin dertleriyle uğraşmaya çalışırken, İzmir’in Yunanlılar tarafından işgal edileceği haberi ile sarsılırlar. Oysa bu işgal onlara yıllar önce kaybettikleri birini geri getirecektir. Ama hiç ummadıkları bir şekilde…

Üst üste mağlubiyetle biten savaşlardan yorgun düşmüş bir milletin, en son ve en büyük sınavına hazırlandığı 1919 senesinin baharı, Azize ve Cevdet’in de hayatlarında yeni bir dönemi başlatacaktır.

Görünür ve görünmez düşmanların gölgesinde, yolları tekrar kesişecek, hayatları bu kesişme yüzünden alt üst olacaktır. Zaferler ve mağlubiyetler görecekler, ayrılıklar ve kavuşmalar yaşayacaklar, umudun ve buhranın ateşiyle yanacak ve gerçek sevginin, gerçek vefanın, gerçek ihanetin ne olduğunu öğreneceklerdir. Cevdet ve Azize’nin hikayesi, küllerinden doğan yepyeni bir ülkenin kaderiyle bir yazılacaktır.

Vatanım Sensin ; Savaşın acımasız ortamında vazifeleri ve vicdanları arasına sıkışanların, aşklarını yine de yeşertmeye çalışanların,  her şeye rağmen bir arada kalmaya gayret eden bir ailenin, esaretten özgürlüğe doğru çıkılan amansız bir yolun hikayesidir bu… 

VATANIM SENSİN OYUNCULARI

Cevdet
Halit Ergenç
Vatanı için yiğit bir asker, çocuklarına şefkatli bir baba, karısına tutkun bir aşık, anasına ise hayırlı bir evlattır. Cevdet’in en büyük vasfı aynı zamanda zaafı: vazifesine olan tutkusu, kırılmaz inadı, erdemleri…

Azize
Bergüzar Korel
Binbaşı Cevdet’in karısı, Ali Kemal, Yıldız ve Hilal’in anası, Hasibe’nin kızı gibi sevdiği gelini, ahu gözlü bir balkan güzelidir. Hemşire olan Azize işi gereği soğukkanlı, kuvvetli, fedakar, yeri geldiğinde sert, ama her daim vicdanlı, sözünün eri, lafını sakınmayan, onurlu bir kadındır.

Tevfik
Onur Saylak
Gözü açık, hırslı bir Binbaşıdır Tevfik. Kaybedecek hiçbir şeyi, tutunacak hiç bir değeri yoktur… Kan kardeşi Cevdet’in başarılarını içten içe kıskanır. Çocukken aşık olduğu kızla yıllar sonra Cevdet evlenir. Aşkını da içine atar Tevfik. “Düşmandan tehlikelidir, bazısının dostluğu…” demişler. Tevfik tam da bunun ispatıdır.

Veronika
Senan Kara
Yunan Komutanı Vasili’nin eşi, Leon’un annesi olan Veronika, yıllar önce ilk çocuğunu kaybettiği günden beri ruhunun bir yarısı eksik, kendi hafif esrik, bazen buhranlı, bazen şen kahkahalar atan, kocasına ise çok derine gömdüğü bir öfke barındıran, oldukça alımlı, delişmen tabiatlı bir kadındır. 

Vasili
Baki Davrak
İzmir işgalini gerçekleştiren Yunan Komutanı Vasili, başarılı, gözü kara, zeki, acımasız bir milis Kumandan. Gözünü kırpmadan oğlunu bile ateşe atacak kadar bağlı ilkelerine…

Eftelya
Şebnem Hassanisoughi
Bir meyhanede Rum şarkıcı olan Eftalya, neşeli, çekici ve temiz yüreklidir. Tevfik ile ilişkisini alenen yaşamak, onunla evlenmek ister ancak gözü Azize’de olan Tevfik onu her daim oyalar. Kullanıldığını anladığı anlarda dahi Tevfik’e olan hastalıklı aşkından vazgeçmez.

Hasibe
Celile Toyon
Binbaşı Cevdet’in annesi Hasibe, haram yemez, doğru, iffetli, istikametli bir Osmanlı kadınıdır. Torunlarının sivri dilinden nasibini aldığı ancak dizinde ağladığı, gölgesinde nefeslendiği köklü, asil bir çınar olurken, gelini Azize’nin de yol göstereni, feneri olmuştur adeta.

Leon
Boran Kuzum
Büyük Yunan komutanı Vasili’nin oğludur Leon. Zeki, eğitimli, başarılı Leon’un hayattaki en büyük sorunu babasıyla olan ilişkisidir. Babasının gözüne girmek için elinden geleni yapar ama bunu asla başaramaz.

Yıldız
Pınar Deniz
Azize ve Cevdet’in güzelliği dillere destan olan büyük kızıdır. Hem şımarık, hem çocuk gibi, hem arzulu, hem mesafeli, hem kırılgan hem de hoyrat bir edası vardır. İyi bir yaşam, herkesçe kabul gören bir hanımefendi olmaktır dileği.

Hilal
Miray Daner
Cevdet ve Azize’nin küçük kızı olan Hilal; zeki, cevval, meraklı, şiir sevdalısı bir genç kızdır. Hilal için vatan, her şeyden kıymetlidir. İşgal dönemi İzmir’inde babasına layık olmak, onun gibi kahraman, kudretli ve adil olmak  hayattaki en büyük gayesi olmuştur.

Ali Kemal
Kubilay Aka
Cevdet ve Azize’nin 3 çocuğundan en büyüğüdür Ali Kemal. Babasına hayran bir çocuk olarak büyür. Onun gibi güçlü, kudretli, kahraman olmak, silah atmak, asker olmak ister…