Connect with us

FRAGMAN

Diriliş Ertuğrul son bölüm yıktı 60. bölüm fragmanı izleyin

Published

on

Diriliş Ertuğrul son bölüm yıktı 60. bölüm fragmanı izleyin

Diriliş Ertuğrul son bölüm dün akşam izleyiciyi yıktı geçti Diriliş Ertuğrul son bölüm izleyin. Tuğtekin’in ölümü obayı yasa boğru intikam yemini eden Ertuğrul obaya dönüyor ve onu yeni bir tehlike bekliyor. Diriliş Ertuğrul 60. bölüm-yeni bölüm fragmanı

Diriliş Ertuğrul son bölüm izleyenleri şok etti ekran başına kilitledi. Diriliş Ertuğrul son bölüm izleyin. Diriliş Ertuğrul son bölümde Gökçe hatun’dan sonra Tuğtekin’in de ölmesi obayı yasa boğdu. İntikam yemini eden Ertuğrul tüm tehlikeyi ve riski göze alarak obaya geri döndü. Alplar ise kervansaraydan çıkan Boğaç’ı yakaladı ve mağaraya götürdü.

Peki Diriliş Ertuğrul yeni bölüm-60. bölüm fragmanında neler olacak? Diriliş Ertuğrul 60. bölüm fragmanı izleyin.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 60. BÖLÜM FRAGMANI İZLEYİN

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 59. BÖLÜMDE NELER OLDU?

Tuğrul, hem Yiğit’i kurtarmak hem de Sadettin Köpek’in kurduğu oyunu çökertmek için yola çıkıyor. Yiğit, Turgut’un isyancı beylerin elinden kurtulmasına yardım ediyor. Yiğit, Ertuğrul’un yanına gidiyor. Bunu öğrenen sadettin Köpek, isyancı beylerin karargâhına baskın yapıyor. Yiğit, baskın sırasında göğsünden ok ile yaralanıyor. Ertuğrul ve alpları bu sert çarpışmadan kurtulmayı başarıyor. Bu sırada Tuğtekin, Noyan’ı tuzağa düşürüyor ama ağır yaralanan Tuğtekin oluyor. Saadettin Köpek, Ertuğrul’un yakalanmasını emrediyor.

Tuğtekin ve Gökçe obaya getiriliyor. Gökçe ölmesi ve Tuğtekin’in ağır yaralı olması obada büyük üzüntü yaşatıyor. Olanları duyan Ertuğrul, büyük bir risk alarak obaya dönüyor. Ertuğrul, Sungur Tekin ile kavga ederken Tuğtekin son nefesini veriyor. Canı yanan Etuğrul gözyaşlarını tutamıyor ve intikam yemini ediyor. Alplar ise kervansaraydan çıkan Boğaç’ı yakalıyor ve mağaraya götürüyor.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL KONUSU

13. Yüzyıl… Dünya yeni kudretini arıyordu. Ve Anadolu, emperyallerin kavgaya tutuştuğu bir diyardı. 1071’de Türklerin girdiği bu topraklara şimdi, Haçlılar ve Moğollar da ortak olmak istiyordu. Akdeniz, Karadeniz, Balkanlar, Kafkasya ve Mezopotamya yeni sahibini arıyordu. İşte bu yangın yerinde, bizim hikayemizin kahramanı Ertuğrul da, 400 çadırlık obasına bir yurt arıyordu. Yıllardır yersiz ve yurtsuz kalan Kayılar, Ertuğrul’dan acılarına, çilelerine ve yolculuklarına son verecek bir yurt istiyordu. Ertuğrul, göğü çadır, yeri yatak eyleyerek zor bir mücadeleye talip oldu. Tapınak Şövalyeleri ve vahşi Moğollar onun en büyük düşmanlarıydı. Ertuğrul, ümitlerin tükendiği bir çağda nice zorluğa göğüs gererek, azmi ve sabrı sayesinde düşmanlarını yendi ve Kayı boyuna bir yurt verdi. Bu yurtta üç kıtada altı asır hüküm sürecek olan dünyanın en ihtişamlı devleti Osmanlı İmparatorluğu kuruldu. Bu muhteşem devletin sırrı da kahramanımız Ertuğrul’un hikayesinde gizliydi. Ertuğrul’un, İbn-i Arabi’den aldığı bu sır, onu adım adım hayallerine taşıdı. Ertuğrul, hayallerine giderken aslında dünyaya yeni bir medeniyet armağan etti. Temellerini attığı devlet, dünyanın kaderini değiştirdi. Biz de dünyanın kaderini değiştiren adamın destansı hikayesine, boyun eğmeyen karakterine, büyüleyici aşkına ve tüm insanlığa yetecek adalet duygusuna şahitlik edeceğiz. Diriliş Ertuğrul aynı zamanda bugünün hikayesi…

13. yüzyılda İslam dünyası bugün ki gibi büyük sorunlar yaşıyordu. Bir lider ve bir kahraman bekliyordu. Diriliş “Ertuğrul” dizisi inşa sürecindeki yeni Türkiye için tarihin yol rehberliğinde bugüne çok şey söyleyecektir.

– Bu mücadelede casuslar, hainler ve şövalyeler;
– Bu yolculukta entrika, tehlike ve ölüm;
– Bu hikayede yoldaşlık, fedakarlık, cesaret ve yiğitlik;
– Bu destanda büyüleyici bir aşk var.